SportenPlovdiv TV: Христо Реков е най-добрият млад спортен талант на Пловдив

2355

Христо Реков бе избран за Най-добър млад спортен талант на Пловдив за 2016 година. Роденият през 1996 година Реков е състезател по кану-каяк от СККК Тракия и негов треньор е Божидар Миленков. Пловдивчанинът спечели сребърен медал на Европейското по кану-каяк за младежи, което се проведе в Пловдив, на 500 метра двуместен каяк.

Негови подгласници в гласуването станаха Дарина Пашова от СК Аеробика АМД с треньорка Димитрина Къндева и каратиста Александър Костадинов от АСКК Тракия с треньор Георги Попов. Пашова завърши втора в индивидуалното класиране на Световно първенство по спортна аеробика за девойки старша възраст в Южна Корея, а Костадинов се окичи със злато на Европейското първенство за юноши в Грузия.