Мирела Демирева е Спортист номер 1 на България за 2016г.

903

Лекоатлетката Мирела Демирева, която се състезава в дисциплината висок скок, беше обявена за Спортист номер 1 на България за 2016г. През годината Мирела донесе най-високото отличие на български спортист – сребърен медал от Олимпиадата в Рио както и сребро от Европейското първенство в Амстердам.

Подгласничка на Мирела стана бронзовата медалистка от Олимпиадата боркинята Елица Янкова.  На третото място завърши носителят на Световната купа на FIS в сноуборд слалома Радослав Янков.

От пловдивските спортисти европейската шампионка в бокса Станимира Петрова завърши на 8-а позиция, а 1/4 финалистката от третия турнир от Големия шлем в тениса Цветана Пиронкова – 10-а.