Марица смаза Славия за по-малко от час

1009

Шампионът на България по волейбол за жени Марица Пловдив смаза за 57 мин. като гост тима на Славия с 3:0 (25:10, 25:9, 25:18) гейма.

Маричанки поведоха след категоричен първия гейм – 25:10, удвоиха преднината си при 25:9 и затвориха мача след 25:18.

Марица записа 14 аса в срещата.

Най-резултатна за шампионките стана Нася Димитрова с 9 точки, 8 добави капитанката Радосвета Тенева, а със 7 се отчетоха Симона Димитрова и Габриела Цветанова.

Ася Динова беше най-резултатна за домакините с 6 точки.

В класирането Марица продължава да е категоричен лидер с 30 точки и едва един загубен гейм. Славия е на 4-то място с 16 точки.

В следващия кръг Марица получи служебна победа защото Бургас 2007 се отказа от участие в първенството. Следващото домакинство на Марица ще е на 18 февруари от 18:00ч. срещу тима на Раковски (Димитровград) в залата на Пловдивския университет.