Марица с нова бърза победа в НВЛ

1065

Марица записа поредната си бърза победа в НВЛ и победи с 3:0 (25:14, 25:6, 25:14) гейма Раковски Димитровград. Това беше първата среща на маричани от две седмици насам. Те получиха служебна победа заради отказването от първенството на Бургас.

Първият гейм беше категоричен – 25:14. Във втората част момичетата на Иван Петков дадоха само шест точки на своя противник – 25:6. Третата част завърши при резултат 25:14 и така мачът беше затворен от шампионките.

С тази победа Марица събра 33 точки като тимът има само един загубен гейм. Раковски е втори с 22 точки. Победата осигури и спечелването на редовния сезон в НВЛ три кръга преди края.

Симона Димитрова беше най-резултатна с 16 точки, Нася Димитрова завърши с 10, а Радосвета Тенева с 9.

За Раковски Симона Николова беше най-резултатна с 9.

В четвъртък Марица е домакин на Казанлък волей като двубоят ще бъде предаван по Диема спорт 2 и ще започне от 18:30ч. По програма мачът трябваше да се играе в събота.