СНИМКИ: Марица остави ЦСКА с бронзовите медали и завърши редовния сезон в НВЛ без загуба

724

Марица записа нов рекорд в клубната си история! Шампионките на България завършиха редовния сезон в НВЛ без загуба за първи път в историята си. Момичетата на Иван Петков победиха у дома ЦСКА в последния си мач от редовния сезон в НВЛ с 3:0 (25:20, 25:18, 25:10) гейма и оставиха „армейките“ с бронзовите медали в първенството.

ЦСКА поведе с точка преднина при първото техническо прекъсване на двубоя – 8:7. След това Марица взе мача в свои ръце, поведе с 16:14 при втората пауза и затвори гейма с 25:20.

Шампионките стартираха ударно втората част и поведоха с 8:4 точки. Втората пауза дойде при 16:13 за маричанки. Частта беше затворена с 25:18.

Третият гейм отново премина без проблем за Марица и те поведоха с 10:4 точки. Втората пауза дойде при смазващото 16:5 за Марица. Шампионките затвориха мача с 25:10.

Габриела Цветанова бяха най-резултатна с 15 точки, 10 добави Радосвета Тенева, а с 9 се отчете Нася Димитрова.

За ЦСКА Силвия Кьосева завърши най-много с осем.

Пловдивчанки завършиха редовния сезон с 42 точки, с 14 победи от 14 мача, при спечелени 42 гейма и загубен само един. ЦСКА остана с бронзовите медали в първенството на третото място с 25 точки, сребърните медали спечелиха волейболистките на Раковски с 27 точки. Тимът е съставен основно от състезателки на Марица, които са под наем в отбора от Димитровград. Както е известно по регламент вече от няколко години редовният сезон определя сребърния и бронзовия медалист, а плейофите излъчват само шампиона. >> КЛАСИРАНЕ В НВЛ >>

Следващият официален мач на Марица ще е чак на 19 април. Тогава тимът посреща в първи полуфинален плейоф от НВЛ победителя от четвъртфиналния плейоф между Казанлък волей и Славия. Маричанки почиват на 1/4 финалите, защото Бургас 2007 се отказа от участие в първенството в началото на годината.