СНИМКИ: Марица с безпроблемен успех срещу Левски и е на победа от трета си поредна титла в НВЛ

950

Марица победи с 3:0 гейма Левски в първия финален плейоф в НВЛ. Маричанки са на една победа от това да спечелят трета поредна титла в първенството.

Срещата изгледаха шефът на БФВ инж. Данчо Лазаров, който не е присъствал на мач на Марица от доста дълго време, националният селекционер на женския национален отбор по волейбол Иван Сеферинов, селекционерът на девическия национален отбор до 19 години Димо Тонев, легендите на българския и пловдивския волейбол Ани Узунова, Стоян Гунчев, Стоян Гунчев и др.

Марица стартира ударно и поведе с 8:3 след първата техническа пауза. Втората дойде при 16:7 за домакините. Геймът беше взет без проблем с 25:15 от шампионките.

Първата техническа пауза дойде при 8:5 за пловдивчанки. Втората пауза дойде при 16:12 точки. Марица удвои преднината си след 25:18.

В третата част маричанки поведоха с 8:5. При 16:12 дойде второто техническо прекъсване. Мачът беше затворен при 25:15 за шампионките.

Габриела Цветанова беше най-резултатна за Марица с 9 точки. 8 добави Нася Димитрова, а със 7 се отчетоха Силвана Чаушева и капитанката Ради Тенева.

За Левски Моника Кръстев беше най-резултатна с 9.

В четвъртък Марица и Левски ще изиграят втория мач между двата тима от финалния плейоф в зала „Сиконко“ в София 16:00ч. При успех маричанки ще затворят серията и ще спечелят трета си поредна титла в НВЛ.