СНИМКИ: МАРИЦА ШАМПИОН ЗА ТРЕТИ ПОРЕДЕН ПЪТ!!!

1074

Женският волейболен отбор на Марица Пловдив стана шампион на България за трети пореден път!!! Маричанки надиграха с 3:1 гейма Левски във втория финален плейоф за титлата и с 2:0 победи триумфираха като шампиони на България за трети пореден път. Марица записа и ново клубно постижение – спечели титлата без да загуби нито един мач!

LVA_8784 (Copy)

Марица започна много лошо двубоя и Левски водеше през по-голямата част от гейма. При втората техническа пауза резултатът стана 16:14 за домакините. Маричанки спасиха три поредни геймбола, но при четвъртия капитулираха и това беше вторият гейм загубен от пловдивчанки от началото на сезона – 27:25. Първия беше от Славия в редовния сезон.

LVA_8845 (Copy)

Шампионките заиграха доста по-силно и дръпнаха с три точки – 8:5 при първата техническа пауза. Маричанки дръпнаха още по-сериозно – 16:9 при втората пауза и затвориха гейма без проблем с категоричното 25:10.

LVA_8871 (Copy)

Маричанки стартираха ударно и третият гейм и поведоха с 8:3. Втората пауза дойде при 16:12 за шампиона на България. „Жълто-сините“ поведоха с 2:1 след 25:16.

LVA_8808 (Copy)

Четвъртата част завърши при 8:5 за пловдивчанки. При 16:7 дойде втората техническа пауза. Мачът и сезон 2016-2017 в НВЛ беше затворен след 25:18 за Марица!

Най-резултатна за шампионките стана Нася Димитрова с 20 точки, 14 добави капитанката Радосвета Тенева, а с по 11 се отчетоха Виктория Григорова и Габриела Цветанова.

За Левски с най-много точки завършиха Катрин Димитрова и Моника Кръстева с по 14.

Така Марица стана шампион за трети пореден път в НВЛ. Маричанки спечелиха и шестия си трофей в историята на клуба (три пъти шампион два пъти носител на Купата и веднъж на Суперкупата).

LVA_8830 (Copy)

За шампионките няма да има почивка. Още от понеделник те започват участието си в турнира за Купата на България от 1 до 5 май в зала „Христо Ботев“.