Марица не допусна изненада срещу Славия и продължава напред за Купата на България

577

Марица победи Славия с 3:0 и спечели Група „А“ от турнира за Купата на България след два успеха. След вчерашната победа над Казанлък волей и днешната срещу Славия, волейболистките на пловдивския отбор се класираха за полуфиналите на турнира.

Срещата в столичната зала „Христо Ботев“ приключи за около 75 минути. Маричанки дадоха най-доброто от себе си и по-високата им класа бе с решаващо значение за успеха над младите състезателки на Славия.

Срещата започна отлично за Марица и тимът спечели първата част с 25:11. Във втората и третата част опонентите от Славия се представиха на добро ниво, но грешки в заключителните части на геймовете бяха използвани от фаворитките за спечелването на срещата. Марица се наложи с 25:19 и 25:14 във втория и третия гейм.

Най-резултатна за успеха стана Силвана Чаушева с 13 точки (65% ефективност в атака). Нася Димитрова се отличи с 10 точки, а Габриела Цветанова добави 8.

От Славия Русена Сланчева бе топ реализаторка с 12 точки.

Маричанки посветиха победата на своя мениджър Борис Халачев, който е именник днес.

Утре ще се изиграе последната среща от група „А“ между Славия и Казанлък волей, като победителят ще продължи напред в битката за трофея.