Националките допуснаха загуба от Германия

565

Българският национален отбор по волейбол за жени загуби третата си среща от Световното Гран При група 2 от Германия с 2:3 гейма. Домакин на срещите този уикенд в група А2 беше „Бултстрад арена“ в Русе.

И днешният сблъсък беше много драматичен за националките. Те стартираха със загубен първи гейм – 25:22 за германките. Момичетата на Иван Сеферинов изравниха след 25:20. Германия обаче отново поведе след 25:20. „Лъвиците“ вкараха двубоя в тайбрек след 25:17. В тайбрека германките измъкнаха мача след 15:13.

Състезателката на Марица Нася Димитрова записа 16 точки, Гергана Димитрова добави 14, а Елица Василева завърши с 13. Другата маричанка в състава Мария Данчева игра в четвъртия гейм и в тайбрека и записа 4 точки. Пловдивчанката Кристина Гунчева влезе като резерва във втория гейм и записа една точка.

Така в турнира в Русе Южна Корея записа най-много точки 7, България остана втора с 6, Германия е трета с 5, Казахстан е на последното място с 0 точки.

Следващата седмица България пътува за Пуерто Рико, където ще срещне Пуерто Рико, Чехия и Канада във втората групова фаза на Световното Гран При група 2.