Марица стартира с поражение при завръщането си във Втора лига

635

Марица се завърна във Вторила ги със загуба при гостуването на Ботев Враца с 1:2.

Маричани имаха чудесна възможност да открият още в 9-та минута, Джунейт Яшар стреля към опразнената врата, но Деян Иванов успя да изчисти от голлинията.

В 32-та минута след удар с глава на Деян Иванов топката срещна напречната греда.

В 59-та минута след игра с ръка в наказателното поле на Борислав Караматев съдията Вангел Вангелов отсъди дузпа, която беше реализирана от Атанас Фиданин – 1:0.

В 76-та минута Иво Михайлов получи пас в наказателното поле и реализира за крайното – 2:0.

В добавеното време влезлият през второто полувреме Рангел Игнатов центрира, а Димитър Юруков засече с глава за крайното 2:1. Това беше и първият гол на Марица при завръщането в професионалния футбол.

Така Марица стартира с поражение при завръщането си при професионалистите. Следващият понеделник Марица приема Оборище от 18:30ч. на клубната база на Ботев в Коматево.

Ботев: Ивайло Василев, Александър Александров, Атанас Димитров, Атанас Фиданин, Деян Иванов, Емил Стоев, Ивайло Михайлов, Иво Харизанов, Илия Карапетров, Кристиян Григоров, Спас Георгиев (Борислав Борисов 57 мин.)

Марица: Илия Николов, Никола Марин, Атанас Ташолов, Мирослав Пушкаров, Христо Стамов, Джунейт Яшар, Венцислав Гюзелев (Самер Алхусеин 66 мин.), Димитър Юруков, Петър Чалъков, Борислав Караматев (Светослав Читаков 71 мин.) и Николай Колев ( Рангел Игнатов 79 мин.)