772

Ботев победи Славия с 3:2 като гост и постигна първа победа в ППЛ от началото на сезона. Срещата беше доста драматична като Виана реализира на два пъти, а след това Владислав Узунов изравни, така завърши и полувремето. Иван Минчев изравни през втората част, а капитанът Лъчо Балтанов донесе победата на Ботев.

В 4-та минута удар на Иван Минчев премина покрай вратата на Кайзер.

В 13-та минута Бризола пусна пас в пеналта към Цветомир Панов, който пусна топката по тревата към Фернандо Виана и бразилецът реализира от границата на вратарското поле първия гол за Ботев този сезон в ППЛ – 1:0.

В 19-та минута удар на Узунов премина над вратата.

Последваха опасни удари на Бризола и Неделев, които премина покрай вратата.

В 40-та минута Неделев изведе чудесно Фернандо Виана, който навлезе в наказателното поле и реализира за 2:0.

В 43-та минута Владислав Узунов вкара уникален гол. Халфът на Славия намали резултат с изстрел от над 25 метра – 2:1.

В 58-та минута Иван Минчев не беше спрян от защитата на Ботев и с удар от границата на наказателното поле изравни резултата – 2:2.

В 74-та минута след силен удар на Панов топката срещна напречната греда.

В 78-та минута Неделев центрира от корнер, а Лъчо Балтанов от границата на пеналта засече с глава и отново изведе Ботев напред в резултата – 3:2.

Това се оказа и крайния резултат в срещата и Ботев записа първа победа и в ППЛ този сезон.

В четвъртък на стадион „Лазур“ в Бургас Ботев ще играе срещу Маритимо в първа среща от третия предварителен кръг на Лига Европа. В неделя тимът посреща ЦСКА в среща от третия кръг в ППЛ.

Славия: Георги Петков, Теодорис Папустоянопулос (Янис Карабельов 76 мин.), Стефан Велков, Андреа Христов, Михаил Венков, Емил Мартинов, Владислав Узунов (Емануел Мба 59 мин.), Стефан Велев, Георги Йомов, Иван Минчев (Калоян Кръстев 85 мин.), Ивайло Димитров

Ботев: Даниел Кайзер, Лазар Марин, Радослав Терзиев, Виктор Генев, Цветомир Панов, Фелипе Бризола (Фелипе Бризола 68 мин.), Серкан Юсеин (Лъчезар Балтанов 60 мин.), Яя Меледже, Тони Тасев, Тодор Неделев, Фернандо Виана (Крум Стоянов 46 мин.)