Уникална драма в Радомир! Марица с първа победа във Втора лига в мач с 9 гола

1155

Марица записа победа като гост с 6:3 над Струмска слава Радомир в уникално драматична среща между новаците във Втора лига. Това беше и първа победа за маричани след завръщането им във Втора лига, след като до момента тимът записа три поредни загуби.

Марица откри още в 7-та минута с гол на Джунейт Яшар – 1:0.

Само две минути по-късно Марица удвои с гол на Георги Георгиев – 2:0.

Домакините обаче намалиха в 12-та минута с гол на Кристиан Тасев – 2:1.

В 36-та минута Струмска слава изравни след нов гол на Кристиан Тасев – 2:2.

Второто полувреме започна като първото и в 55-та минута Ивайло Стоянов от дузпа изведе за първи път домакините напред в резултата – 3:2.

В 60-та минута и Марица получи дузпа и Джунейт Яшар я реализира и изравни резултата – 3:3.

Само две минути по-късно Рангел Игнатов изведе за трети път от началото на двубоя маричани – 4:3.

Голове паднаха и в добавеното време, като отново Рангел Игнатов реализира – 5:3.

Секунди по-късно Джунейт Яшар оформи крайното 6:3, а с това попадение той оформи и своя хеттрик.

В класирането маричани се откъснаха от дъното и вече са 13-ти с 3 точки, а Струмска слава е на 15-то място също с 3 точки.

Другата неделя Марица приема Локомотив София в Коматево.

Струмска слава: Кристиан Дончев (Радослав Костадинов 46 мин.), Димитър Петков, Николай Николов, Ангел Маджиров, Калоян Евгениев, Борислав Николов, Георги Иванов (Мариан Хаджиев 83 мин.), Ивайло Стоянов, Кристиан Тасев, Александър Аспарухов (Стоян Георгиев 65 мин.), Петър Димитров

Марица: Илия Николов, Никола Марин, Атанас Ташолов, Мирослав Пушкаров, Самер Алхусейн, Джунейт Яшар, Борислав Караматев (Светослав Читаков 54 мин.), Петър Чалъков, Димитър Юруков (Венцислав Гюзелев 82 мин.), Даниел Спасов (Рангел Игнатов 57 мин.), Георги Георгиев