СНИМКИ И ВИДЕО: Ботев спечели в страхотна драма в последните минути срещу Витоша

827

Ботев записа трета поредна победа, след като победи в изключителна драма Витоша Бистрица с 4:2 като гост. Пловдивчани реализираха два гола в добавеното време на срещата, а самият двубой беше повече от драматичен.

Двубоят беше изгледан от много бултраси, които напълниха клетката за гости на стадиона в Бистрица.

Ботев започна вихрено двубоя и още във втората минута поведе. Йордан Минев центрира към Фернандо Виана, който засече с глава и откри резултата – 0:1.

В 5-та минута Румен Гьонов навлезе в наказателното поле и беше фаулиран от Радослав Терзиев и съдията отсъди дузпа. Съдиите обаче не видяха игра с ръка на Гьонов преди да влезе в наказателното поле. Ветеранът Даниел Пеев реализира дузпата и изравни – 1:1.

В 37-та минута удар на Густаво беше спасен от Василев.

В 53-та минута Ндонгала пусна към Виана, който си поведе добре топката и отправи удар, който беше неспасяем за Василев и Ботев отново излезе напред в резултата – 1:2.

В 66-та минута Даниел Пеев пусна дълъг извеждащ пас към Петко Цанков, който с удар в наказателното поле успя да изравни – 2:2.

Във втората минута от добавеното време Ндонгала проби отляво и центрира в наказателното поле, където влезлият като резерва Стивън Петков засече топката от няколко метра в мрежата на Витоша и изведе за трети път Ботев напред в резултата – 2:3.

В последните секунди на двубоя влезлият през втората част Лазар Марин сложи точка на спора, след като бе оставен сам срещу Василев и го преодоля за крайното 2:4.

Така Ботев е седми с 14 точки, Витоша остана на дъното с две.

За Ботев предстои пауза заради световните квалификации за националните отбори.

Витоша: Християн Василев, Тодор Гочев, Кристиан Узунов, Румен Гьонов, Кристиян Кочилов (Георги Амзин 46 мин.), Петко Цанков, Радко Мутафчийски (Николай Христозов 21 мин.), Ивайло Лазаров, Михаил Петров, Даниел Пеев, Китан Василев

Ботев: Иван Чворович, Цветомир Панов, Радослав Терзиев, Пламен Димов, Йордан Минев, Лъчезар Балтанов, Фелипе Бризола (Алваро Юлиано 46 мин.), Тодор Неделев, Дуде Ндонгала (Лазар Марин 90 + 4 мин.), Фернандо Виана, Густаво Афонсо (Стивън Петков 74 мин.)