СНИМКИ: Марица стартира с победа в Шампионската лига

679

Марица победи с 3:1 гейма финландския Сало в първия си мач за новия сезон. Мачът беше първи от втория кръг в Шампионската лига. Двубоят се игра в зала „Колодрума“ пред над 1000 зрители.

Първият гейм стартира по-добре за финландките, които поведоха с 3 точки аванс, маричанки успяха да намалят до само точка пасив – 8:7 за Сало. Втората пауза отново дойде при точка за финландския тим – 16:15. Маричанки направиха серия от 4 поредни точки и поведоха с 19:15. Марица спечели категорично с 25:18 и поведе с 1:0.

Втората част стартира като първата и гостенките имаха точка аванс при първата техническа пауза – 8:7. Сало поведе с точка преднина и при втората пауза – 16:15. Марица отново направи серия след втората техническа пауза и след 25:20 вече имаше сериозен аванс – 2:0.

В третия гейм нещата се повториха и отново Сало имаше точка преднина при 8:7. Финландките поведоха с 16:14 при втората пауза. Сало отново изоставаше след втората пауза, но успя да измъкне гейма с 23:25 и намали резултата.

В четвъртата част Марица поведе с 8:6 при първата техническа пауза. Финландките имаха точка аванс при 16:15 при втората пауза. След 25:21 маричанки спечелиха двубоя.

Кремена Каменова беше най-резултатна с 21 точки, а 16 добави Таня Петкова, 13 реализира Нася Димитрова.

За гостенките най-резултатна стана Керту Лаак с 25.

Реваншът е следващата сряда, 25 октомври от 19:00ч. В реванша Марица се нуждае от два гейма, за да продължи напред.

Така Марица стартира с успех за трета поредна година в европейските клубни турнири.

Статистика от двубоя тук >>

Всички новини за участието на Марица в Шампионската лига следете със SportenPlovdiv.com тук >>