СНИМКИ И ВИДЕО: Марица оцеля след страхотна драма и „златен гейм“, ще играе срещу руски гранд

804

Марица се класира за 3-ия предварителен кръг на Шампионската лига, маричанки елиминираха финландския Сало след „златен гейм“. Финландките спечелиха с 3:1 двубоя, а първата среща също беше завършила при 3:1 за Марица и се стигна до „златен гейм“, който беше спечелен с 15:12 от маричанки и те ще играят срещу руския гранд Енисей Красноярск за влизане в групите на Шампионската лига.

Марица стартира ударно двубоя и поведе с 8:5 при първото техническо прекъсване. Шампионките на България продължиха с чудесната си игра и след 16:8 имаха страхотна преднина при втората пауза. Първата част беше затворена с 25:14 за маричанки.

Втората част започна също страхотно за пловдивския тим и след 8:4 Марица имаше нов добър аванс при първата пауза. Сало успя да направи серия и финландките поведоха с 16:15 при втората техническа пауза. Домакините не се дадоха никак лесно и след 25:22 изравниха резултата.

Сало поведе с точка преднина – 8:7 при първата пауза, но маричанки успяха да обърнат резултата и те имаха точка аванс при 16:15 във втората техническа пауза. Марица успя да спаси първия геймбол, но при втория Сало успя да измъкне гейма с 26:24 и поведе с 2:1.

Четвъртата част започна лошо за Марица, Иван Петков получи червен картон за оспорване на съдийско решение и така Сало получи точка и резултатът стана 7:5, а първата техническа пауза дойде при 8:6 за домакините. Втората пауза дойде при 16:13 за финландките. След 25:19 Сало спечели двубоя с 3:1 гейм и така общият резултат стана равен и крайният победител трябваше да се реши след „златен гейм“ до 15 точки.

„Златният гейм“ стартира лошо и Сало поведе с 8:6, но маричанки успяха да изравнят при 8:8. След две успешни пайпа на Кремена Каменова Марица поведе с 13:11. След 15:12 Марица успя да триумфира в тази луда драма и се класира за третия кръг на Шампионската лига.

За най-добър състезател в мача за Марица беше избрана Ивелина Монова.

Най-много точки реализира Кремена Каменова с 20 точки, а Виктория Григорова добави 11, Нася Димитрова се отчете с 10.

За Сало най-много точки реализира Роня Хейкинеми – 19.

Така Марица посреща в директна битка за влизане в групите на Шампионската лига на 7 ноември руския Енисей в зала „Колодрума“, а реваншът е на 11 ноември в Русия.

Сало продължава в турнира за Купата на ЦЕВ.

Статистика от двубоя вижте тук >>

Снимки: cev.lu

Всички новини за участието на Марица в Шампионската лига следете със SportenPlovdiv.com тук >>