СНИМКИ И ВИДЕО: Локомотив спря черната серия и взе глътка въздух след успех над Етър

422

Локомотив победи с 2:0 Етър и спря черната си серия от две поредни загуби. Димо Бакалов и Димитър Велковски реализираха попаденията на пловдивчани.

В 11-та минута удар на Иван Стоянов премина опасно покрай вратата.

В 33-та минута Локомотив успя да открие резултата, Пламен Крумов центрира, а Димо Бакалов успя да засече с глава и реализира – 1:0.

В 44-та минута неточен удар на Сърмов премина покрай вратата, а след това и Румен Руменов стреля неточно.

В 53-та минута принудителна смяна на вратарския пост в Локомотив, след като Илко Пиргов получи контузия и беше заменен от Мори Диау.

В 58-та минута Бадара стреля с глава, топката рикошира в играч на Локомотив и премина покрай вратата на Диау в корнер.

В 60-та минута удар на Везалов с глава, премина покрай вратата.

В 62-та минута Муса изведе страхотно Дино Мартинович сам срещу Христо Иванов, но словенецът би право във вратаря на Етър.

В 88-та минута Димитър Велковски беше изведен сам срещу Христо Иванов и го преодоля без проблем за крайното 2:0.

Така Локомотив събра 20 точки и е осми, а Етър остана 12-ти с 12 точки.

В събота Локомотив гостува на Левски.

Локомотив: Илко Пиргов (Мори Диау 53 мин.), Пламен Крумов, Димитър Везалов, Пламен Николов, Мохамед Муса, Раян Фрикеше, Пауло Серджо (Янко Ангелов 80 мин.), Парвизджон Умарбаев (Димитър Велковски 60 мин.), Дино Мартинович, Димо Бакалов, Веселин Марчев

Етър: Христо Иванов, Веселин Минев, Яни Пехливанов, Пламен Гълъбов, Александър Александров, Йордан Апостолов, Румен Руменов (Иван Петков 86 мин.), Георги Сърмов (Никола Колев 63 мин.), Димо Атанасов (Иван Вълчанов 74 мин.), Иван Стоянов, Алиуне Бадара