СНИМКИ: Марица започна защитата на титлата с чиста победа над Берое

628

Марица започна защитата на титлата в НВЛ с победа с 3:0 гейма над Берое като гост. Мачът се игра пред препълнената зала в Стара Загора, а тимът на домакините беше определян за основен конкурент на маричанки този сезон.

Марица стартира по-добре, но Берое поведе с 8:6 при първата техническа пауза. Разликата се запази и при втората пауза – 16:14. След втората пауза маричанки направих хубава серия и поведоха с 20:18, като взеха гейма с 25:21.

Марица не позволи повече отпускане и поведе сериозно още на първата пауза – 8:3. Втората дойде при 16:6, а геймът беше взет без проблем с 25:15.

Първата техническа пауза дойде при 8:5 за шампионките. При 16:11 дойде втората пауза, а мачът приключи след 25:16 за шампиона на България.

Кремена Каменова с 13 точки стана най-резултатна за шампионките, Виктория Григорова добави 10, а Десислава Николова се отчете със 7.

Йоана Николова завърши с най-много точки за Берое – 12.

Във вторник маричанки приемат руския Енисей в първа среща от плейофите за влизане в групите на Шампионската лига.