СНИМКИ: Марица изпусна спечелен мач срещу Енисей пред близо 1000 в „Колодрума“

1179

Шампионът на България Марица Пловдив загуби с 2:3 гейма от руския Енисей, бронзов медалист от руската Суперлига през миналия сезон. Двубоят се игра в зала „Колодрума“ пред близо 1000 зрители. Маричанки бяха изключително близо до чиста победа с 3:0 гейма, след като водеха с 21:19 в третия гейм, но изпусна победата.

Мачът беше изгледан от целия баскетболен отбор на Академик начело с президента Васил Врачев и треньорския щаб. Волейболните легенди Каспар и Цанка Симеонови, Весела Големанова, Стоян Гунчев, целият треньорски щаб на първия отбор на Ботев, както и голяма част от треньорите в школата и шефът на ДЮШ, бившият арбитър и понастоящем администратор в Локомотив Атанас Узунов и много други.

Марица стартира много добре и при първото техническо прекъсване поведе с 8:6. Маричанки продължиха серията и при 10:6 Александр Кошкин поиска прекъсване. При 15:10 Кошкин отново поиска прекъсване.

При 16:11 дойде второто техническо прекъсване за шампиона на България. Пловдивчанки не изпуснаха гейма и след 25:21 поведоха в резултата.

При 6:2 за Марица Кошкин отново поиска прекъсване. Марица водеше с 8:6 при първото техническо прекъсване и увеличи преднината си на 16:13 при второто, геймът беше затворен след страхотна серия с 25:18 и така маричанки удвоиха преднината си 2:0.

Третата част дойде при 8:7 за Марица, като след нея Енисей поведе с 13:10 и Иван Петков поиска прекъсване. Преднината на рускините се запази при втората техническа пауза – 16:13.

Шампионките направиха обрат и успяха да поведат с 21:19, но Енисей направи серия и спечели гейма с 25:22.

Четвъртият гейм започна лошо за Марица и Енисей поведе с 8:4 при първата техническа пауза. Втората дойде при 16:11 за бронзовия медалист в руската Суперлига. След 25:20 рускините вкараха мача в тайбрека и си осигуриха много добра преднина за реванша.

Енисей поведе с 6:3 в тайбрека, а смяната на полетата дойде при 8:5 за руския тим. Маричанки успяха да изравнят при 9:9 и поведоха при 12:11, но рускините стигнаха до два мачбола, които бяха неотрализирани и резултатът изравнен 14:14, но при третия Енисей не сгреши и след 16:14 спечелиха мача.

Най-резултатни за Марица станаха Нася Димитрова и Кремена Каменова с по 21 точки. Симона Димитрова добави 17.

За гостенките Мария Флорова стана най-резултатна с 22.

Реваншът е в събота от 12:00ч. б.в. в „Арена Север“ в Красноярск. Като в по-добра позиция е тимът на Енисей, който се нуждае от два гейма, за да се класира за групите.