СНИМКИ: Марица спаси два мачбола срещу ЦСКА и спечели голяма драма

1082

Шампионките на България и участник в групите на Шампионската лига Марица Пловдив победи с 3:2 гейма ЦСКА в първа домакинска среща за новия сезон в НВЛ. Това беше първа загуба за „армейките“ от началото на сезона, след три поредни успеха. За Марица това беше едва втори мач в НВЛ, като те имат да играят още две отложени срещи.

Марица поведе с 8:6 при първата техническа пауза, увеличи преднината си при втората – 16:11 и затвори мача с 25:20.

Във втората част ЦСКА дръпна с 8:3 при първата пауза. При 16:10 за гостенките дойде втората пауза. След 25:21 „армейките“ изравниха геймовете.

Марица отговори със страхотно начало и 9:0. При 16:10 дойде втората пауза за маричанки. Шампионките отново излязоха напред в резултата след 25:16.

В четвъртата част ЦСКА водеше с 8:4 при първата техническа пауза. При 16:6 за гостите дойде втората техническа пауза. Геймът беше взет от момичетата на Юлия Иванова с 25:20 и така мачът трябваше да се решава след тайбрек.

В тайбрека ЦСКА поведе с 8:3, но Марица не се даде и дори поведе в резултата 10:8. Драмата беше пълна и се стигна до 14:13 за ЦСКА и мачбол, първият беше спасен, но гостенките стигнаха до втори мачбол при 15:14, който отново беше неутрализиран. При 16:15 Марица стигна до мачбол и този път не сгреши 17:15.

Кремена Каменова завърши с най-много точки за Марица – 21, 16 добави Виктория Григорова, а с 14 се отчете Десислава Николова.

Ралина Дошкова за ЦСКА се отчете с най-много точки – 19.

С успеха Марица събра 5 точки и е на второто място, ЦСКА е лидер с 9. Марица обаче има два мача по-малко.

В събота Марица гостува на Раковски в Димитровград в среща от 5-ия кръг в НВЛ.