СНИМКИ: Марица даде гейм на Казанлък, завърши годината като лидер в НВЛ

850

Марица победи с 3:1 (25:18, 25:13, 21:25, 25:11) гейма Казанлък волей в последна среща от първия полусезон в НВЛ жени. С успеха Марица завърши годината в НВЛ като лидер и с шест победи от шест двубоя.

Шампионките стартираха ударно и по всичко изглеждаше, че мачът ще завърши с 3:0 след 25:18 и 25:13. Сериозно отпускане в третия гейм обаче позволи на гостите да вземат гейм – 25:21. В четвъртата част Марица спечели двубоя след категоричното 25:11.

Капитанката на тима Радосвета Тенева беше най-резултатна с 20 точки, 12 добави Силвия Андреева, а с 9 се отчете Виктория Григорова.

За гостенките най-резултатна стана Елина Сандолова с 16.

Марица завърши като лидер първия полусезон в НВЛ с 6 победи от 6 двубоя, геймова разлика 18:4 и актив от 17 точки.

Последният официален мач на шампионките за тази година е на 13 декември от 18:30ч. срещу руския гранд Динамо Казан, мачът е в зала „Колодрума“ и е първото историческо домакинство на маричанки в групите на Шампионската лига.