СНИМКИ И ВИДЕО: Страхотен волейболен празник за Пловдив и 4000 в „Колодрума“, Марица не успя да измъкне гейм от силния Динамо Казан в дебюта си в групите на ШЛ

1104

Страхотен волейболен празник се получи в дебюта на Марица Пловдив в групите на Шампионската лига, срещата беше историческа и за българския волейбол, защото това беше първи мач на български женски волейболен клуб в Шампионската лига. Маричанки загубиха срещу един от най-силните отбори в света Динамо Казан с 0:3 (19:25, 23:25, 23:25) гейма при домакинството си в зала „Колодрума“ в Пловдив, но се държаха изключително достойно в срещата.

Марица подобри и собствения си рекорд и събра цели 4000 зрители в залата за историческата среща.

Марица стартира добре двубоя и нямаше разлика в първите точки, но при първото техническо прекъсване носителя на Купата на ЦЕВ успя да поведе с три точки – 8:5. След паузата шампионките на България намалиха изоставането си на само точка. Второто техническо прекъсване дойде при 16:12 за гостенките от Русия. Вицешампиона на Русия спечели първата част с 25:19.

Във втория гейм първото техническо прекъсване дойде при 8:6 за Динамо Казан. Разликата се запази до второто прекъсване 16:14 за рускините, а след това маричанки успяха да изравнят резултата и дори поведоха при 20:19. Все пак носителят на Шампионската лига от 2014г. измъкна гейма с 25:23.

Третата част започна отново равностойно, но на първото техническо прекъсване Динамо Казан поведе с три точки – 8:5. При 16:7 дойде второто техническо прекъсване за отбора на националката Елица Василева. Въпреки лошото начало маричанки показаха страхотна игра и намалиха преднина до само две точки – 22:20. Марица стигна до 24:23, но Динамо успя да спечели гейма, а с това и мача с 25:23.

Цял мач за Динамо игра българската националка Елица Василева.

Най-резултатна за Марица стана Нася Димитрова с 18 точки, а Кремена Каменова добави 13, с по 5 се отчетоха Таня Петкова и Деси Николова.

За Динамо Казан три състезателки завършиха с по 12 точки – Ирина Заряжко, Ирина Воронкова и Наталия Мамедова. Елица Василева се отчете с 11 точки.

Следващата срещата на Марица от Шампионската лига е на 11 януари, домакинство на сръбския Визура Рума, който загуби с 0:3 у дома от полския шампион Хемик Полице първата си среща в групата.

Иначе следващият петък Марица ще играе полуфинал в турнира за Купата на България в Стара Загора срещу домакина Берое или Раковски Димитровград.

Снимки: Боян Ботев

Статистика от двубоя вижте тук >>

СЛЕДЕТЕ ВСИЧКИ НОВИНИ ОКОЛО УЧАСТИЕТО НА МАРИЦА В ШАМПИОНСКАТА ЛИГА СЪС SPORTENPLOVDIV.COM ТУК >>