Марица не се справи с полското предизвикателство

614

Марица загуби с 0:3 гейма от шампиона на Полша Хемик (Полице) в трета среща от груповата фаза на Шампионската лига. Мачът в зала „Видовисково-Спортова“ в град Кошалин продължи около 90 минути, а феновете на домакините впечатлиха с атмосферата, която създадоха по време на срещата.

Това бе трето поражение за пловдивския клуб, след като преди това падна от фаворита в групата Динамо Казан и от сръбския шампион Визура. По този начин Марица остана на последното място в групата без точки в актива си.

В този двубой ясно си пролича липсата на Таня Петкова и Кремена Каменова, които преминаха в тимове от Индонезия.

Двубоят не тръгна добре за българските шампионки, които не бяха концентрирани и допуснаха много грешки в атака. Първият гейм завърши при резултат 25:16 за Хемик.

Във втория гейм момичетата на Иван Петков се поокопитиха, но въпреки отличното представяне в атака на Симона Димитрова в края на гейма, Марица загуби с 24:26. В ключово се превърна безкрайното разиграване при 24:24, което в крайна сметка бе спечелено от домакините.

Хемик натисна здраво в третия гейм и поведе 4:0 след няколко грешки при посрещането на българките. Полякините водеха с 8:2 при първото техническо прекъсване и с 16:8 при второто. Марица загуби третата част и двубоя след 25:13 в третия гейм.

Най-много точки за Марица реализира Симона Димитрова – 11. Виктория Григорова и Десислава Николова добавиха по 6.

За състава на Хемик (Полице) игра българската националка Страшимира Симеонова, която се отчете с 4 точки. Най-резултатна за победителите стана Катаржина Зарослинска със 17 точки.