България загуби от Иран втория си мач от Световното

769

Българският национален отбор по волейбол за мъже загуби с 1:3 (22:25, 20:25, 25:22, 19:25) от Иран вторият си мач от груповата фаза на Световното първенство по волейбол. Мачът се игра пред препълнената зала „Конгресна“ във Варна.

Първият гейм стартира лошо за националите Иран поведе с 8:5, успя да увеличи преднината си при 16:11 и затвори гейма при 25:22.

Във втората част националите поведоха с 8:7, Иран успя да обърне и да направи разлика от 4 точки при втората пауза – 16:12. Персите затвориха гейма с 25:20.

В третия гейм България отново поведе с 8:7, но Иран отново обърна и поведе с 16:14. Националите обаче заиграха страхотно след паузата и обърнаха резултата в своя полза – 19:18 и затвориха гейма с 25:22.

Четвъртата част също дойде при 8:7 за България. Както и в предния гейм Иран успя да поведе с 16:14 при второто техническо прекъсване. Мачът приключи след 25:19 за Иран.

Тодор Скримов е най-резултатен със 17 точки, бившият играч на Локомотив Пловдив Николай Учиков и Виктор Йосифов добавиха по 9. От пловдивчаните в състава Николай Пенчев завърши с 8 точки, а Розалин Пенчев не игра в двубоя.

Утре отново от 20:30ч. е третият мач на националите в груповата фаза срещу Пуерто Рико.

Снимка: fivb.org