ВЕЛИКО! България победи супер фаворита Франция в световна квалификация, феноменален Митко Димитров

2410
sportal.bg

Мъжкият национален отбор по баскетбол победи със 74:68 един от най-силните отбори в света Франция в световна квалификация. Страхотен мач изигра пловдивчанинът Димитър Димитров, който беше най-силният играч на нашите в двубоя.

Французите играха с най-големите си звезди Никола Батум, който играе в НБА и Нандо Де Коло от ЦСКА Москва.

България стартира страхотно двубоя и без никакъв страх срещу силния си противник. Националите взеха първата част с 26:23.

Втората четвърт завърши с две точки преднина за Франция – 21:19. Така на полувремето момчетата на Любомир Минчев завършиха с точка преднина – 45:44.

Третата четвърт завърши 14:14 и така националите останаха с точка преднина – 59:58 след 30 минути игра.

Страхотна последна четвърт за нашите, която завърши при резултат 15:10 и така след 74:68 Франция падна победена, а националите мечтаят. Това беше първо поражение за французите в световните квалификации.

Най-резултатен стана Дий Бост със 17 точки, а пловдивчанинът Димитър Димитров изигра страхотен мач завърши с най-висок коефицент от всички – 23 и приключи с 16 точки, Павел Маринов добави 13.

За французите най-резултатен стана звездата на тима Никола Батум със 17.

За националите предстои гостуване на Русия като гост на 16 септември.

Снимка: sportal.bg