Страхотно! България с първи медал на Световното по художествена гимнастика в София

1749

България спечели първи медал на Световното първенство по художествена гимнастика, което се провежда в „Арена Армеец“ в София. Катрин Тасева, Невяна Владинова и Боряна Калейн донесоха сребро на страната ни в отборната надпревара.

Любопитно е, че България не е имала медал от Световно в отборната надпревара от 2001 година, когато в Мадрид Симона Пейчева и Елизабет Паисиева печелят бронз.

Трите ни гимнастички завършиха със сбор от 150,975, което им отреди второто място в крайното класиране и първият медал за България на шампионата. Единствено рускините са пред нашите момичета, те станаха световни шампиони с 161,325.

В последния ден на квалификациите на лента дебютанката на световно първенство Боряна Калейн изигра страхотно съчетание и за момента е с трета оценка от 18,025. За съжаление Катрин Тасева допусна известни неточности и оценката и от 16,650 я остави извън финала.