Баскетболните национали с нов силен мач, бяха близо до победа и срещу Русия

310
sportal.bg

Мъжкият национален отбор по баскетбол загуби със 73:77 гостуването си на Русия във втори мач от същинската част на световните квалификации. Националите победиха в Ботевград Франция само преди няколко дни и записаха историческа победа от отбор от такъв ранг.

Лошо започна двубоят за момчетата на Любомир Минчев, които загубиха първата четвърт с 30:20.

Втората обаче те успяха да спечелят с 20:17 и така на полувремето резултатът беше 47:40 за Русия.

Страхотна трета четвърт изиграха баскетболните ни национали и след 20:15 те намалиха драстично разликата.

Секунди преди края резултатът беше само две точки в полза на Русия, но в последните секунди руснаците успяха да реализират и да бият с 4 точки разлика – 77:73.

Александър Везенков с 22 точки стана най-резултатен за националите. Пловдивчанинът Димитър Димитров се отчете с 12.

Въпреки загубата националите запазват реални шансове за класиране. България е на пета позиция с 10 точки на две от третия Финландия, доста мачове преди края на квалификациите. Първите три отбора се класират за Световното през 2019 година в Япония.

Следващият мач на националите е на 30 ноември – домакинство на Босна и Херцеговина.

Снимка: sportal.bg