България се справи без проблем с Куба за трета победа на Световното

905

България победи 3:0 Куба и записа трета победа в първата групова фаза на Световното първенство, на което е домакин заедно с Италия. Срещата се игра в зала „Конгресна“ във Варна.

Националите поведоха с 8:6 след първото техническо прекъсване в първия гейм. При 16:14 дойде втората техническа пауза. „Лъвовете“ затвориха гейма с 25:22.

Във втората част България поведе с 16:11 при втората техническа пауза. Втората част беше взета от момчетата на Пламен Константинов с 25:16.

Третата част националите не изпуснаха победата и след 25:18 затвориха мача в своя полза.

Пловдивчанинът Николай Учиков със 17 точки стана най-резултатен, а с по 9 се отчетоха Светослав Гоцев и Валентин Братоев.

Във вторник отново от 20:40ч. във Варна България приема Полша в последна среща от първата групова фаза.

Снимка: fivb.org