България загуби от Полша в петия си мач на Световното

485
fivb.org

България загуби с 1:3 от световния шампион Полша в последната си среща от първата групова фаза на Световното първенство първенство по волейбол за мъже. Двубоят се игра в зала „Конгресна“ във Варна.

Лошо започна двубоят за националите и Полша поведе с 8:5. Поляците увеличиха доста преднината си и втората пауза дойде при 16:8. Частта беше взета с 25:14 от световните шампиони.

Втората част лъвовете показаха истинското си лице, те първо поведоха с 8:7 след първата техническа пауза. Втората техническа пауза дойде при точки преднина – 16:13 за момчетата на Пламен Константинов. България затвори гейма в своя полза след 25:23.

Третият гейм започна с 8:6, а при втората пауза световните шампиони водеха с 16:9. Поляците излязоха отново напред в резултата след 25:22.

В четвъртия гейм националите поведоха с 8:7. Поляците поведоха с две точки при второто техническо прекъсване – 16:14. След 25:23 Полша затвори мача в своя полза.

Най-резултатен стана Валентин Братоев с 19 точки, а бившият играч на Локомотив Николай Учиков и Тодор Скримов завършиха с по 8. От пловдивчаните в отбора Николай Пенчев записа с 3 точки, а Розалин Пенчев завърши без точка.

Така България завърши на третото място в групата си, Полша завършиха първи, а Иран трети. В следващата фаза продължава и Финландия, който завърши на четвъртото място.

Националите отиват в София, където в „Арена Армеец“ ще срещнат отборите на САЩ, Иран и Канада, във втората групова фаза на шампионата.