БЪЛГАРИ ЮНАЦИ! Мощна България смаза Иран

3075
fivb.org

Мъжкият национален отбор по волейбол победи с 3:0 гейма Иран в първи мач от втората групова фаза на Световното първенство по волейбол, мачът се игра в София. Така националите първо взеха реванш от персите за загубата в първата групова фаза и второ запазиха големи шансове за класиране в топ 6 на първенството.

Националите изиграха най-силният си мач от началото на шампионата.

България стартира ударно и поведе с 8:2 след първата техническа пауза. При 16:10 дойде второто техническо прекъсване за момчетата на Пламен Константинов. Без проблем националите затвориха гейма с 25:19.

Лошо започна втория гейм за Лъвовете, които губеха с 5:8 при първата техническа пауза. Националите обаче не само намалиха изоставането си, а дори и поведоха при втората пауза с 16:15. След паузата Иран успя да направи разлика и стигна до два геймбола при 24:22, но трикольорите ги спасиха и успяха да изравнят резултата. Геймът беше взет от България с 28:26 и така националите поведоха с 2:0 гейма.

Третият гейм започна точка за точка и Иран поведе с точка преднина 8:7 при първата техническа пауза. България взе точка преднина при втората техническа пауза – 16:15. След 24:21 България имаше четири поредни мачбола, но Иран успя да ги спаси и изравни 24:24. След две успешни атаки на Вальо Братоев националите взеха двубоя с 26:24.

Логично най-добрите за националите днес Тодор Скримов и Валентин Братоев станаха и най-резултатни, съответно с 18 и 17 точки. Николай Николов добави 9 точки.

Бившият волейболист на Локомотив Николай Учиков се отчете с 5 точки. От пловдивчаните в отбора Николай Пенчев влезе като резерва в трите гейма и се отчете с една точка. Поради травма Розалин Пенчев пропусна срещата.

С този успех България събра 12 точки и е втори в групата, а лидер е САЩ с 16 точки, Иран е трети с 11, а Канада е на четвърта позиция с 9. Както е известно точките от първата фаза важат и за тази втора фаза.

Утре от 20:40ч. България играе във втория си мач от втората групова фаза срещу САЩ. Той най-вероятно ще реши дали националите ще продължат в следващата фаза.