Диана Петкова шеста на младежката Олимпиада

1804

Пловдивската плувкиня от пловдивския клуб Спринт Диана Петкова завърши на шестото място на младежката Олимпиада в Буенос Айрес в дисциплината 50 метра свободен стил.

Състезателката на треньора Ботко Трендафилов финишира за 25.56 сек, което и отреди шестото място във финала на дисциплината.

Очаквано титлата отиде при чехкинята Барбора Сееманова, която завърши с 25.14 сек. Сребро спечели Маюка Ямамото от Япония с 25.39 сек. Янг Джунхуан от Китай и Неза Кланчар от Словения поделиха бронза, след като и двете завършиха с 25.47 сек.

Пловдивчанката направиха много силно представяне на младежката Олимпиада като завърши на 6-то място на 50 метра свободен стил, 13-то място на 100 метра свободен стил и 24-то място на 50 метра бруст.