Историческа победа! Женският отбор на Академик удари бронзовият медалист Славия насред София

732

Възроденият отбор на Академик Пловдив – жени хвърли бомбата във втория кръг на женската баскетболен елит, след като победи бронзовият медалист от миналия сезон в първенството Славия с 68:62 насред София.

Момичетата на Кирил Стоянов поведоха със 17:14 след първата четвърт, но Славия спечели втората четвърт с 23:13 и поведе с 37:30 на полувремето.

В третата четвърт резултатът беше равен – 20:20, пловдивчанки изиграха много добра последна четвърт, в която спечелиха с 18:5 и така триумфираха в двубоя с 68:62.

Това беше първа победа за женския баскетболен отбор от Пловдив от над 12 години в баскетболния елит при жените. В първия кръг пловдивчанки загубиха тежко у дома от софийския Септември.

Най-резултатна за Академик стана най-опитната в състава Анна Римпова, която завърши с дабъл-дабъл – 32 точки и 20 борби. Надежда Петрова добави 10 точки, а Борислава Христова се отчете със 7.

За Славия Клаудия Пенкова стана най-резултатна с 18 точки.

Следващата събота Академик приема НСА, който записа две загуби след първите два кръга.