Академик Бултекс 99 в осакатен състав зауби от Блокотехна

37

Академик Бултекс 99 претърпя поражение в Балканската лига. Тимът отстъпи като гост на лидера в македонското първенство Блокотехна с 89:74. Домакините поведоха още в началните минути и до края не изпуснаха водачеството си.

В този двубой групата на Дарко Костич включваше едва десетима състезатели. За Гевгели с отбора не пътуваха Дейшон Найт, Младен Виткович и Никола Вуйович, които имат проблеми с работните визи.

Загубата бе трета за отбора от Пловдив, който има и две победи. Мачът бе първи за македонския тим, включил се в турнира на по-късен етап.

Двубоят започна сравнително равностойно, но след серия от 15:2 домакините се откъснаха в резултата. Разликата в тяхна полза достигна 14 точки след много силни изяви на Миятович, но след десет минути игра българският тим намали изоставането си на 19:28. Академик Бултекс 99 заигра много по-уверено през втория период и се доближи само на 2 точки от своя съперник. Блокотехна обаче не допусна обрат и на почивката водеше с 50:43.

След паузата играта вървеше кош за кош, а преди заключителния период баскетболистите на Дарко Костич изоставаха с 6 точки. През последната част обаче македонците отново взеха инициативата и спечелиха убедително.

Най-резултатен за Академик Бултекс 99 бе Васил Бачев с 21 точки. Александър Груев вкара 18 точки, а Питър Олисемека завърши с дабъл-дабъл от 17 точки и 15 борби.

Данило Миятович бе над всички за победителите със своите 37 точки. Мариян Младенович се отчете с 15 точки и 9 борби. Повилас Гайдис наниза 14, а Горан Главчев добави 13.