СНИМКИ: Локо вкара четири на Марица през второто полувреме в контрола

225

Локомотив победи Марица с 4:0 в първата си официална контрола през зимната подготовка. Преди това смърфовете победиха в учебна игра старшата възраст на клуба. Марица пък участва в контрола със само две тренировки, тимът започна подготовка в понеделник за втория полусезон. Маричани удържаха равенство през първото полувреме, но след това Марица пусна юноши и играчи, които играят по-малко и допусна четири гола.

В 22-та минута Буна пусна към Посинкович, но Илия Николов внимаваше и отрази удара му.

В 30-та минута удар на Буна беше уловен от Николов.

По-късно Буна пробва да изненада Николов и вместо да центрира отправи удар, но Николов отново изби.

И в третата част от сблъсъка между двамата Николов отново отрази, след като спаси топовен удар на Буна.

На полувремето Локомотив смени цялата 11-ка и през втората част се появиха и Никола Марич и Петър Лозански, които останаха единствените играчи на проби в Локомотив. Марица също смени почти всичките си играчи като останаха само най-опитните Илия Николов, Тодор Тимонов и Илия Николов, които бяха заменени малко по-късно.

В края на полувремето удар на Аралица с глава беше спасен от Николов.

В началото на второто полувреме Марич вкара гол, но той беше в засада и попадението беше отменено.

В 50-та минута Карагарен беше изведен добре и Локомотив откри резултата – 1:0.

В 60-та минута Локомотив получи дузпа, която беше реализирана от Ален Ожболт – 2:0.

В 64-та минута Локомотив вкара и трети гол Карагарен пусна към Умарбаев, който стреля с външен фалц и направи резултата класически – 3:0.

В 66-та минута Ожболт центрира, а каращият проби Никола Марич засече и реализира, като от Марица имаха претенции, че голът не е редовен, защото Илия Николов успя да избие топката, но според страничния съдия тя е влезнала с целия си обем – 4:0.

Следващата контрола на Локомотив е на 20 януари срещу Локомотив Горна Оряховица отново на „Лаута“ от 14:30ч., но има вариант при определени обстоятелства контролата да бъде и в Мъглиж. Следващата контрола на Марица е срещу Витоша Бистрица на 26 януари.

Локомотив: Мартин Луков, Стивън Езе, Лукас Масоеро, Милош Петрович, Мустафа Абдулахи, Абделхаким Буна, Янко Ангелов, Игор Банович, Анте Аралица, Димитър Илиев, Вилим Посинкович (Илко Пиргов, Йосип Томашевич, Димитър Везалов, Асен Георгиев, Петър Лозански, Парвизджон Умарбаев, Октай Юсеин, Момчил Цветанов, Ален Ожболт, Бирсент Карагарен, Никола Марич)

Марица: Илия Николов, Даниел Спасов, Джунейт Узунов, Николай Димитров, Пламен Табаков, Лъчезар Ангелов, Христо Янчев, Запрян Запрянов, Айкут Янъков, Тодор Тимонов, Мирослав Радев (Горан Гръблев, Атанас Савов, Йордан Пейчинов, Александър Праматаров, Мартин Анастасов, Ерик Смилянов, Георги Георгиев)