Ботев загуби от Криля Советов

32

Ботев загуби с 0:1 от руския елитен Криля Советов в предпоследната си контрола в Турция.

За Ботев за дебют направи Лазар Марин, който се връща за трети път в клуба. Бранителят игра през цялото второ полувреме. Иначе новият бразилец Ебер Кардосо не взе участие в срещата.

В 46-та минута Лъчезар Балтанов отправи силен удар, който беше спасен от вратаря на руснаците.

В 58-та минута Васил Шопов беше изведен сам срещу вратаря на руснаците, но пропусна да отбележи, след като стреля слабо.

В 80-та минута руснаците поведоха Слави Шопов сбърка при изнасяне на топката, тя бе върната в наказателното поле на Ботев и играч на Криля Советов бе фаулиран от Крис Димитров, а съдията отсъди дузпа за руския тим.

Следващата контрола на Ботев е на 4 февруари срещу украинския гранд Шахтьор Донецк.

Ботев: Даниел Кайзер, Кристиян Димитров, Костадин Ничев, Тодор Неделев, Антон Карачанаков, Васил Шопов, Лъчезар Балтанов, Радослав Апостолов, Филип Филипов, Антонио Вутов, Атанас Зехиров (Стелиян Ангелов, Лазар Марин, Димитър Пиргов Радослав Терзиев, Станислав Шопов, Запро Динев, Димитър Тонев, Иван Василев)

Криля Советов: Евгени Конюхов, Георги Тигиев, Тараш Бурлак, Владимир Полуяхтов, Артьом Тимофеев, Денис Ткачук, Павел Яковлев, Сергей Корниленко, Антон Зинковски, Максим Карпов, Генадий Киселев