С много юноши и в двата отбора Марица победи Ботев в контрола

383

Отборът на “Марица” победи “Ботев” в контролна среща, играна в сряда на базата на “канарчетата” в квартал “Коматево”. Контролата бе предпоследна за маричани. И в двата състава бяха използвани много юноши. За “Марица” това вече е традиция, а младите играчи показаха добра игра, себераздаване и израстване. Това показва, че треньорският щаб следва правилна посока, а работата на треньорите в школата започва да дава резултати.

Срещата бе равностойна, като “Ботев” имаше лек превес през първата част. И двата тима имаха положения за гол. Слави Шопов от домакините с глава нацели страничния стълб, а малко след това в 34-та минута Феребори Доре откри резултата след центриране на Шопов от фаул. Доре се извиси над всички и реализира за 1:0. Пак той бе изведен очи в очи срещу вратаря на “Марица” Илия Николов. Доре опита да прехвърли стража, но Николов разгада този ход и се справи. Подобна ситуация имаше и в края на полувремето, но ударът на Доре с глава премина встрани, облизвайки дясната греда. През първата част за “Марица” Христо Янчев стреля неточно, а на два пъти Тодор Тимонов от статични положения също имаше шанс да отбележи, но и той не беше точен.

През втората част в игра за “Марица” влязоха осем от юношите на клуба, като това се случва в поредна контрола. И този път младите състезатели се справиха на добро ниво със задачите си на терена. Маричани имаха лек игрови превес и създадоха не малко положения пред вратата на “Ботев”. В 60-та минута Георги Георгиев изравни с гол шедьовър. Той засече с пета чудесно подаване на Запрян Запрянов. Първо Айкут Янъков среля, но вратарят на “Ботев” изби, а Запрян Запрянов догони топката на аут линията и центрира. В 71-та минута Милен Танчев нахлу мощно в наказателното поле на домакините, след скоростна контра и сам завърши с добре насочен удар с вътрешния фалц, правейки пълен обрат в мача. Още на няколко пъти “жълто-сините” бяха близо до гола, но вратаря на “Ботев” спасяваше вратата си. Петър Печенков се озова на празна врата, но не съумя да реализира. След центриране от корнер в малкото наказателно поле Печенков стреля, но в аут над вратата. “Канарчетата” стигнаха до няколко опасни положения, но Иван Василев не успя да се разпише, а Димитър Тонев нацели напречната греда от близо. Вратарят на “Марица” през второто полувреме Горан Гръблев акробатично спаси вратата си в края на срещата, след опасен удар насочен в ъгъла.

Последната контрола на “Марица” ще бъде срещу “Нефтохимик” и ще се изиграе на стадиона в град Мъглиж в петък от 15 часа.

МАРИЦА: Илия Николов, Йордан Пейчинов, Пламен Табаков, Даниел Спасов, Джунейт Узунов, Христо Янчев, Костадин Дяков, Тодор Тимонов, Запрян Запрянов, Айкут Янъков, Георги Георгиев. През втората част в игра влязоха: Горан Гръблев, Красимир Иванов, Георги Иванов, Петър Сърбов, Стоян Пидев, Иван Мицев, Милен Танчев, Мартин Анастасов, Петър Печенков, Александър Праматаров, Мирослав Георгиев.

БОТЕВ: Стелиан Ангелов, Станислав Работов, Костадин Ничев, Еберт Кардосо, Джонатан Перейра, Радо Апостолов, Васил Шопов, Слави Шопов, Крис Добрев, Благовест Данчев, Феребори Доре. През втората част в игра влязоха: Християн Карастойков, Запро Динев, Димитър Тонев, Иван Василев, Тодор Петков, Васил Пунарджиев, Габриел Земярски