663

Локомотив загуби с 0:1 гостуването си на Септември в първия от четирите мача между двата отбора в следващия месец. Днес в трета среща от втората осмица домакините надделяга с гол на Сахити в 32-та минута.

В 24-та минута Марич уцели греда.

Единственото попадение падна в 33-та минута, когато Борис Галчев подаде към Сахити той напредна и с хубав удар от дистанция не остави шансове на Илко Пиргов – 1:0.

След този мач класирането в група Б реално си остана същото и от преди седмица. Локомотив е лидер с 37 точки, а Славия е на второто място с 35 и двата отбора вече си осигуриха място за баражите за Лига Европа, но все още не е ясно кой на кое място ще завърши. Септември е трети с 26 точки, а последен е Дунав с 25, двата тима ще играят в баражите за оставане, но все още не е ясно на кое място ще завършат.

Още във вторник двата отбора ще се срещнат отново, но този път домакин ще е Локомотив в първа среща от полуфиналите в турнира Купа България.

Септември: Янко Ангелов, Александър Дюлгеров, Здравко Димитров, Стилиян Николов, Матео Стаматов (Дарко Глишик 63 мин.), Фабиано Алвеш, Александру Бенга, Суад Сахити (Владимир Николов 70 мин.), Асен Чандъров, Борис Галчев, Кристофър Мандианго (Георги Русев 85 мин.)

Локомотив: Илко Пиргов, Йосип Томашевич, Асен Георгиев, Димитър Везалов, Лукас Масоеро, Елитон Торета, Урисис Оливейра, Никола Марич, Абделхаким Буна (Момчил Цветанов 57 мин.), Димитър Илиев (Янко Ангелов 57 мин.), Бирсент Карагарен (Филип Колев 77 мин.)