СНИМКИ: Академик Пловдив жени приключи сезона със загуба

264

Академик Пловдив жени загуби последния си мач за сезона, домакинство на НСА с 59:79 в зала „Олимпиада“.

Силно започна първата четвърт за пловдивчанки, които поведоха с 10:0 след първите 5 минути игра. След това обаче НСА успя да намали изоставането си на само точка и първата четвърт завърши 19:18 за Академик.

Втората четвърт НСА спечели със 17:9 и така на полувремето резултатът беше 35:28.

Третата четвърт беше спечелена отново категорично от софиянки с 29:18.

Последната част завърши при 15:13 за НСА и така Академик загуби с 59:79.

Анни Римпова и Александра Папазова завършиха с най-много точки за Академик с по 13. Зорница Найденова завърши с най-много точки за НСА – 20.

Така Академик завърши на последното четвърто място във втората осмица на женския баскетболен елит. Пловдивчанки завършиха с 8 точки при две победи 4 загуби. НСА е на третото място с 9, Шампион 2006 е втори с 9, а първи в групата завърши Септември 97 с 10. След дълго отсъствие Академик беше възстановен през миналото лято и през първия си сезон завърши с общо пет победи в срещите от редовния сезон и втората четворка.