СНИМКИ И ВИДЕО: Ботев загуби за първи път през 2019-а

1341

Ботев загуби с 0:2 от Черно море у дома и застраши сериозно мястото си в топ 4. Патрик Андраде в 83-та минута и 89-та минути вкара двете попадения.

В 8-та минута удар на Витанов беше уловен от Кайзер.

В 17-та минута Тонев по-скоро центрира, но топката придоби интересен фалц и можеше да влезе във вратата на Дюлгеров, който вратарят на Черно море едвам успя да спаси на голлинията.

В 33-та минута удар на Фенуш беше избит в корнер от Кайзер.

В края на полувремето Доре беше изведен чудесно, но закъсня с отправянето на удара и ударът му беше блокиран от играч на Черно море в корнер.

В 65-та минута удар на Жоржиньо с глава беше уловен от Кайзер.

В 72-та минута Панайотов остана сам срещу Кайзер, но би встрани от вратата.

В 80-та минута удар на Балтанов беше уловен от Дюлгеров.

В 83-та минута падна единственото попадение в мача. Патрик Андраде откри резултата с изстрел извън границата на наказателното поле – 0:1.

В 89-та минута Андраде вкара втори гол за крайното – 0:2.

С поражението Ботев остана четвърти с 47 точки, а Черно море е пети с 45.

В сряда Ботев приема ЦСКА в първи мач от полуфиналите за Купата.

Ботев: Даниел Кайзер, Филип Филипов, Костадин Ничев, Кристиан Димитров, Еберт Кардосо, Лъчезар Балтанов, Радослав Апостолов (Васил Шопов 52 мин.), Тодор Неделев, Антон Карачанаков (Кристиан Добрев 60 мин.), Александър Тонев, Феребори Доре

Черно море: Иван Дюлгеров, Стефан Станчев, Мирослав Енчев, Виктор Генев, Юго Кононго (Мартин Костадинов 81 мин.), Аристоте Ндонгала, Патрик Андраде, Васил Панайотов, Петър Витанов, Мартин Минчев (Родриго Силва 78 мин.), Мехди Фенуш (Жоржиньо 55 мин.)