Седем маричанки в разширения състав на женския национален отбор

168
fivb.com

Седем волейболистки на Марица (Пловдив) попаднаха в разширения състав на женския национален отбор по волейбол за предстоящите мачовете от Волейболната Лига на нациите. Селекционер на националките за втори пореден сезон е старши треньорът на волейболния шампион на България Иван Петков. През миналата година под ръководството на Петков националният отбор спечели Купата на претендените, която осигури класиране на тима във Волейболната Лига на нациите през този сезон, трофея в Златната Европейска лига, отборът завърши на 12-то място на Световното първенство в Япония.

Повиквателни получиха Александра Миланова, Дима Ушева, Жана Тодорова, Мирела Шахпазова, Мирослава Паскова, Нася Димитрова и Симона Димитрова.

Националките се събират на 29 април (понеделник) в зала Христо Ботев в София, където ще премине първият етап от подготовката. От 17 май момичетата на Иван Петков ще бъдат на лагер в Русе, където от 21 до 23 май в Арена Монбат Русе ще се проведе първият уикенд във Волейболната Лига на нациите. Националките ще са домакин на отборите на Белгия, САЩ и Япония.

В разширения състав попаднаха 29 състезателки. Промени в разширения състав може да има за следващите състезания – олимпийската квалификация и Европейското първенство.