СНИМКИ И ВИДЕО: Локо победи Ботев и спечели пловдивския финал за Купата на България

467

Локомотив победи Ботев с 1:0 и е новият носител на Купата на България. Единственото попадение реализира Ален Ожболт в 73-та минута.

В 10-та минута Еберт Кардосо центрира в наказателното поле, а Антонио Вутов засече с глава, но топката премина над вратата.

В 41-та минута след разбъркване след изпълнение на корнер.

В 55-та минута удар на Кардосо беше спасен от Луков.

В 61-та минута Ожболт можеше да изненада Кайзер с удар от дистанция, но вратарят на Ботев изби топката в корнер.

В 67-та минута Стивън Езе засече с глава центриране от фаул, който беше спасен от Кайзер.

В 73-та минута Локомотив откри, Аралица се озова сам срещу Кайзер, засуети се, но се ориентира след това добре в ситуацията и пусна в коридор към Ален Ожболт, който отблизо успя да реализира.

В 76-та минута Феребори Доре засече центриране с глава на Неделев, но над вратата.

Малко по-късно Неделев имаше страхотна възможност да изравни. Неделев стреля от фаул, но топката премина опасно покрай вратата.

След това удар и на Шопов премина над вратата.

Аралица имаше възможност да вкара втори гол за Локомотив, но топката мина опасно покрай вратата.

Ботев: Даниел Кайзер, Джонатан Перейра (Филип Филипов 46 мин.), Кристиан Димитров, Димитър Пиргов, Лазар Марин, Лъчезар Балтанов, Радослав Терзиев, Еберт Кардосо (Феребори Доре 54 мин.), Александър Тонев, Тодор Неделев, Антонио Вутов

Локомотив: Мартин Луков, Милош Петрович (Янко Ангелов 60 мин.), Димитър Везалов, Стивън Езе, Йосип Томашевич, Абделхаким Буна, Игор Банович, Момчил Цветанов, Ален Ожболт, Анте Аралица, Димитър Илиев