Страхотно начало на сезона за Габи Петрова! Победа във Финландия и покрит норматив за Световното

399

Топ атлетката ни в тройния скок Габриела Петрова и състезателка на атлетически клуб Локомотив Пловдив стартира по чудесен начин сезона. Габи спечели международния турнир-мемориал „Пааво Нурми” във финландския град Турку. Освен това тя покри норматива и класиране на Световното първенство в Доха в края на септември.

Габи стартира с 14.12 м. в първи опит и още оттогава поведе в класирането и не изпусна победата в турнира. Вторият опит беше 14.10 м., а от втори състезателката на Локомотив Пловдив скочи 14.29, но с попътен вятър 2.6 м. в секунда, което не и позволи първоначално да покрие норматива за световното, който е 14.20 м. В четвъртия си опит Габриела направи фаул, но във втория успя да покрие норматива за планетарния шампионат с 14.22м. при допустим вятър от 1.6м. в секунда. В последния си опит Габи завърши с 14.21м.

В събота Габриела е заявила и участие в турнира Самарско знаме в Стара Загора.