Три отменени гола за Локо, а Суперкупата отива в Разград! (СНИМКИ)

5706

Лудогорец взе Суперкупата след победа с 2:0 срещу пловдивския Локомотив! Двубоят откри официално сезон 2019-2020 за двата отбора и бе първа важна стъпка преди атаката на Евротурнирите. Мачът бе наблюдаван от обидно малко публика, но определено си заслужаваше. Безспирни атаки към двете врати и много пропуски се редяха през целия мач. След лошия старт Локо имаха множество чисти възможности за изравняване, а Лудогорец ги прекършиха едва в продължението на мача. Освен интересната игра, мачът се отличи с 3 отменени гола за Локо и греда за „Орлите“.

Двубоят започна с опасна атака на зелените. Още в третата минута след опасен пробив отляво Чибота центрира, Кешерю пропусна топката и тя стигна до Лукоки. Последва пас към Сисиньо, който стреля много слабо и неточно. Кешерю улови удара на чиста позиция пред вратаря, но Луков се намеси. Минута след това топката отново стигна до Кешерю, а той върна на Чибота пред наказателното. Последният пое и без да се двоуми стреля точно в горния ляв ъгъл на вратата за 1:0.

Малко по-късно Аралица проби в центъра и беше съборен на 10 метра пред наказателното поле от Горалски, който получи жълт картон. Прекият свободен удар изпълни Георги Илиев, но след отбиване в стената топката беше уловена от Пламен Илиев. В 11-тата минута жълт картон за грубо влизане получи и Стиван Езе.

Играта продължи остро, като центриране на Лукоки, завърши с глава за Кешеру, но вратарят улови от упор с плонж. В 13-тата минута след опасно остро центриране от дясно, Аралица беше изпреварен от защитник на зелените. Минута след това Чибота центрира от ляво, а Кешерю от воле стреля малко над вратата.

В 16-тата минута след центриране от ляво Димитър Илиев игра отлично с глава и вкара, но голът му беше отменен заради засада на Езе. Буквално в следващата атака Аралица беше изведен отлично сам срещу вратаря, но след много лошо първо докосване топката излезе в аут.

Двадесета минута, а атаките не спират – „Малкият Шивач“ проби отляво и стреля, но ударът му премина малко над напречната греда. 4 минути по-късно Карагерен отново центрира добре, но Момчил Цветанов със силно воле отново не уцели вратата. В 31-та минута след удар на Георги Илиев от центъра, топката срещна ръката на защитник и беше отсъден фал точно пред наказателното поле. Отново Георги Илиев изпълни, и отново в стената.

В следващата атака след отличен пас на Димитър Илиев с пета Карагерен центрира остро. Григоре не успя да пресече ниската топка и тя стигна до Аралица. Хърватинът обаче се забави с удара и провали най-чистото положение за Локо. В следващата атака балонно избита с глава топка стигна до волето на Марселиньо. Той стреля силно, но малко над вратата.

В 39-тата минута след пробив отляво Чибота получи топката в ъгъла на наказателното, залъга няколко защитници и стреля опасно. След рикошет топката премина в корнер, от който за малко да се стигне до гол. Силния удар с глава на Григоре мина над напречната греда.

Точно преди края на полувремето отново бе отменен гол на локомотивци. След разбъркване в наказателното поле Георги Илиев стреля във вратата, но голът не бе зачетен заради засада на Карагерен.

Второто полувреме започна много по-спокойно, като няколко фала накъсваха играта. След фал в центъра картон получи Томашевич. На почивката беше сменен Недялков.

В 55-тата минута беше първата опасна атака. След отлично извеждане на Аралица сам срещу вратаря, ударът на последния беше отразен с плонж от Пламен Илев. Две минути след това далечно центриране намери Карагерен в дясно, но той беше догонен от защитник от Разград. В следващата атака Цветанов опита удар от центъра, но силния шут беше право в ръцете на вратаря.

За трети път гол на Локо беше отменен в 59-тата минута. Карагерен отново бе намерен отдясно, проби и вкара гол. Оказа се, че юношата на Локо е бил в засада. След тази атака Битон замени Кешерю в атака.

5 минути по-късно Чибота пое пресечена топка в центъра, проби през целия терен и изведе Марселиньо отдясно срещу вратаря. Последния стреля силно, но улучи гредата. Малко по-късно Димитър Илиев проби в центъра и изведе Карагерен отдясно. Силния шут от малък ъгъл в скобата бе избит с мъки от вратаря на зелените. След тази атака Аралица бе заменен от Ожболт, който малко по-късно получи картон.

Две минути след това Битон получи в десния ъгъл на наказателното, поведе си топката към центъра и стреля силно на сантиметри от лявата скоба. Пет минути след това последваха две смени за Локомотив. В игра влязоха Елитон и Бахтич, а напусналите бяха Умарбаев и Жоро Илиев.

През 77-та минута след фал в центъра пряк свободен удар изпълни Димитър Илиев. Изпълнението беше слабо и над вратата. Следващата атака на железничарите беше много по-интересна. Ожболт пое топката много добре и залъга защитниците в зелено. Така трима футболисти на Локо излизаха сами в дясно срещу вратаря. За тяхно нещастие Бахтич настъпи оставената топка, Сисиньо се намеси и атаката продължи много по-безобидно.

През 82-та минута Карагерен беше изведен от дълбочина, проби в дясно и стреля силно. Въпреки това Пламен Илиев изби. До края на редовното време видяхме 2 жълти картона. През продължението Лудогорец прекърши Локо – Чибота проби от ляво и подаде ниско на Лукоки. Последва силен удар в дясната скоба, а Луков дори не можа да реагира.

Това беше и последната атака в този изключително атрактивен мач. Локомотив изпуснаха куп положения, вкараха 3 отменени гола и се бориха мъжки, но победата и купата са за Лудогорец. Краен резултат – 2:0.

Локомотив открива новия сезон в Първа лига следващата неделя с гостуване на Черно море. Лудогорец започва новия сезон с новака Царско село следващата събота.

Лудогорец: Пламен Илиев, Джордан Икоко, Антон Недялков (46′ Моци), Драгош Григоре (76′ ж.к.), Сисиньо (89′ ж.к.), Яцек Горалски (7′ ж.к.), Светослав Дяков, Джоди Лукоки (93′ 2:0), Марселиньо (83′ Бакалов), Мавис Чибота (3′ 1:0), Клаудиу Кешерю (61′ Битон)

Локомотив: Мартин Луков, Милош Петрович, Стивън Езе (11′ ж.к.), Йосип Томашевич (48′ ж.к.), Петър Витанов, Георги Илиев (75′ Бахтич, 90′ ж.к.), Парвизджон Умарбаев (44′ ж.к., 74′ Елитон), Момчил Цветанов, Бирсент Карагарен, Анте Аралица (6′ Ожболт, 69′ ж.к.), Димитър Илиев