Ботев и Арда с втори опит да играят днес (превю)

6602

Ботев открива сезона в efbet Лига с гостуване на новака в елита Арда в Кърджали. Двубоят е днес 18:30ч. на стадион „Арена Арда“ в Кърджали.

Срещата трябваше да се играе вчера и дори започна, но само до 4-та минута. Тогава тя беше прекратена от главния съдия Станислав Тодоров, заради пороен дъжд придружен с гръмотевици. Така днес срещата трябва да започне от 4-та минута със съдийска топка, като билетите за всички фенове и на Арда и на Ботев важат и за утре. Дали обаче ще се играе мач е под сериозна въпросителна, защото днешните прогнози са дори по-лоши от вчера. Очаква се нов пороен дъжд с гръмотевици, като има вероятност и за буря.

Ботев успя да запази почти целия си отбор от миналия сезон. Като привлече и петима нови играчи вратарите Янко Георгиев и Георги Аргилашки, холандците Родни Клустър и Филин ван Арнем, както и бразилецът Тейлон. От миналия сезон най-големият отстъващ е титулярният вратар Даниел Кайзер, който се върна в родната Полша.

Арда пък изгради чисто нов отбор, който определено няма да бъде лесно препятствие за отборите. В отбора има сериозен бюджет и се привлякоха 11 нови играчи. Чужденците Зоран Гаич, Румян Овсепян, Дарко Глишич, Жоао Аморим и Илиша Сам и доказани български имена като Николай Банков, Венцислав Василев, Александър Георгиев, Емил Мартинов, Радослав Василев и Ивайло Димитров.

В Ботев има доста кадрови проблеми преди двубоя. Заради контузии срещата пропускат Джонатан Перейра, Александър Тонев и Атанас Зехиров. Наказан е Антонио Вутов.

В Арда няма контузени, но двама са наказани бившият играч на Локомотив Веселин Марчев и човека, който класира Арда в елита Ахмед Осман.

Ботев ще играе едва за четвърти път срещу Арда (Кърджали) в официална среща. Двубоят между двата отбора ще е първи между двата отбора на фаза футболен елит. Ботев записва три победи от трите си предни мача с Арда. 8:0 за Купата на Съветската армия през сезон 1981-1982 победа в Пловдив, победа в Пловдив с 2:0 в Югоизточната Трета лига през сезон 2010-2011 и през същия сезон победа с 2:1 в Кърджали. Голова разлика е 12:1.