6082
chernomorepfc.bg

Локомотив започна със загуба новия сезон в efbet Лига при гостуването си на Черно море във Варна с 1:3. Пловдивчани поведоха чрез Аралица в 15-та минута, но с голове на Ндонгала, Иса и автогол на Димитър Илиев тимът допусна пълен обрат и поражение.

В 15-та минута Георги Илиев центрира от корнер Анте Аралица успя да засече с глава и да открие резултата – 0:1.

В 30-та минута Родриго проби по крилото центрира по земя към Аристот Ндонгала, който засече топката и изравни резултата – 1:1.

В 52-та минута Васил Панайотов изведе чудесно Исмаил Иса, който надбяха Стивън Езе стреля в долния ляв ъгъл на Луков и направи пълен обрат – 2:1.

В 68-та минута Родриго центрира от фаул в наказателното поле, с топката се разминаха няколко играчи, като тя се удари в коляното на Димитър Илиев, който си отбеляза автогол за крайното 3:1.

В добавеното време Ален Ожболт нацели напречната греда с удар от вратарското поле.

Следващият петък Локомотив приема Славия в среща от втория кръг на efbet Лига.

Черно море: Иван Дюлгеров, Цветомир Панов, Стефан Станчев, Мирослав Енчев, Виктор Попов, Васил Панайотов, Аристот Ндонгала (Жордао Кардосо 88 мин.), Патрик Андраде (Йонуц Няго 80 мин.), Мартин Минчев, Родриго, Исмаил Иса (Дани Кики 87 мин.)

Локомотив: Мартин Луков, Йосип Томашевич, Стивън Езе, Милош Петрович, Архан Исуф (Елитон 49 мин.), Парвизджон Умарбаев (Ален Ожболт 66 мин.), Георги Илиев (Един Бахтич 78 мин.), Момчил Цветанов, Димитър Илиев, Бирсент Карагарен, Анте Аралица