СНИМКИ И ВИДЕО: С два гола от дузпи Локо си осигури много добър аванс срещу Спартак Търнава при завръщането си в евротурнирите

8247

Локомотив Пловдив победи с 2:0 Спартак Търнава първа среща от втория предварителен кръг на Лига Европа. Двубоят беше исторически, защото се игра на връх 93-годишния рожден ден на клуба и за първи път на стадион „Локомотив“ се игра мач от европейските клубни турнири.

В 8-та минута Рафаел Таварес засече центриране с глава и стреля опасно, като топката премина над вратата на Луков.

В 11-та минута силен удар на Ожболт беше избит в корнер от Русов.

В 13-та минута Аралица също стреля, но беше слабо и Русов хвана изстрела на Анте Аралица.

В 18-та минута Ван Кесел излезе на стрелкова позиция, но би покрай вратата.

В 34-та минута Димитър Илиев пробва хубав удар, но Русов изби.

В 39-та минута Димитър Илиев откри от дузпа за нарушение от страна на Жозеф Меник срещу Момчил Цветанов – 1:0.

В 50-та минута удар на Димитър Илиев беше спасен от Русов. Секунди по-късно Езе засече с глава центриране от фаул, но Русов изби в корнер.

В 52-та минута Умарбаев изведе чудесно Анте Аралица, но хърватинът не успя да реализира след като пое топката и отправи удар, но топката премина покрай вратата.

Отново Илиев и отново от дузпа в 61-та минута удвои. Сценарият отново беше същият нахлуващият в наказателното поле Момчил Цветанов беше фаулиран от Филир Орсула и отново беше отсъдена дузпа, която капитанът Димитър Илиев реализира за 2:0.

До края на двубоя Спартак Търнава се опита да върне един гол, но не успя да създаде чисто голово положение.

Така Локомотив има два чисти гола аванс преди реванша, който е следващият четвъртък от 21:45ч. в Търнава.

Локомотив: Мартин Луков, Йосип Томашевич, Стивън Езе, Милош Петрович, Петър Витанов, Парвизджон Умарбаев (Един Бахтич 90+5 мин.), Момчил Цветанов, Димитър Илиев, Бирсент Карагарен (Давид Малембана 77 мин.), Ален Ожболт (Георги Илиев 79 мин.), Анте Аралица

Спартак Търнава: Добривой Русов, Тимотек Закуменски, Иван Месик, Жозеф Меник, Филип Орсула, Марко Тесия, Емир Халилович, Филип Дангубич (Марко Келемен 69 мин.), Лукас Ловат, Рафаел Таварес (Матус Турна 80 мин.), Гино ван Кесел (Матей Якубек 56 мин.)