СНИМКИ И ВИДЕО: Арда удари Берое на „Лаута“ и записа първа историческа победа в българския футболен елит

8549

Арда Кърджали записа първа историческа победа в българския футболен елит, след като победи с 3:1 Берое след обрат. Двубоят се игра на стадион „Локомотив“ в Пловдив, защото стадионът в Кърджали все още няма осветление. Арда стигна до пълен обрат и реализира първите си три исторически попадения в елита, след като преди това тимът нямаше отбелязан гол след първите два кръга.

В 14-та минута Александър Василев центрира, а Зоран Йосипович успя да засече и откри резултата – 0:1.

В 33-та минута Атанас Кръстев изведе Румен Ховсепян, който изравни резултата и вкара историческия първи гол за Арда в българския футболен елит – 1:1.

В 39-та минута Берое остана с 10 човека, след като Никита Баранов получи втори жълт картон и беше изгонен.

В 77-та минута влезлият през втората част Мартин Камбуров направи страхотен пропуск. Той беше изведен сам срещу Караджов, реши да го прехвърля, но вратарят на Арда успя да спаси.

Развръзката дойде в 90-та минута, когато влезлият през втората част Илиша Сам засече центриране и направи пълен обрат – 2:1.

В последната минута от добавеното време на двубоя Сам се подигра със защитата на Берое отвори си място за изстрел оформи крайното 3:1.

Любопитно беше, че стадион „Локомотив“ се превърна в исторически за Арда за втори път. Първо тимът спечели баража за влизане в елита срещу Септември с 1:0 след продължение на „Лаута“ и влезна за исторически пръв път в елита, а днес вкара историческия си първи гол в елита и записа историческата си първа победа в елита отново на „Лаута“.

Арда събра 5 точки и вече е трети, а Берое е шести с три.

В следващия кръг Арда гостува на Витоша, а Берое е домакин на Дунав.

Арда: Иван Караджов, Атанас Кръстев, Зоран Гаич, Милен Стоев (Пламен Крумов 84 мин.), Дарко Глишик, Венцислав Бенгюзов (Иван Коконов 61 мин.), Емил Мартинов, Румян Ховсепян, Жоао Аморим (Илиша Сам 73 мин.), Деян Лозев, Радослав Василев

Берое: Душан Перниш, Милен Желев, Ерол Алкан, Александър Цветков, Карлос Охене (Карлос Охене 85 мин.), Иван Бандаловски, Александър Василев, Зоран Йосипович (Мартин Камбуров 69 мин.), Никита Баранов, Рубен Бригидо, Иван Минчев (Юлиян Ненов 66 мин.)