8824

Локомотив продължава чудесната си серия без поражение от 3 поредни двубоя в първенството. Локомотив спря шампиона Лудогорец и направи 1:1. Карагарен откри в 61-та минута, а Вандерсон изравни в 64-та минута. Това беше и първият път, в който Лудогорец губи точки от началото на сезона.

В 10-та минута Лудогорец получи дузпа, Сисиньо навлезе в наказателното поле и Йосип Томашевич го фаулира и Станислав Тодоров отсъди дузпа, която Дан Битон изпусна, след като Илко Пиргов спаси удара му.

В 15-та минута след изпълнение на фаул Вандресон нацели напречната греда.

В 61-та минута влезлите през втората част Карагарен и Ожболт изработиха гол за Локомотив и домакините поведоха. Ожболт подаде чудесно към Карагарен в наказателното поле, Карагарен пое топката и разстреля Пламен Илиев за 1:0.

Лудогорец изравни 3 минути по-късно. Битон подаде към Вандерсон, който с диагонален удар в наказателното поле не остави шансове на Пиргов за 1:1.

С равенството Локомотив е пети със 7 точки, а Лудогорец е лидер с 10 точки.

В четвъртък Локомотив приема Страсбург в първа среща от третия предварителен кръг на Лига Европа. Следващата неделя Локомотив ще гостува на собствения си стадион на Арда.

Локомотив: Илко Пиргов, Йосип Томашевич, Давид Малембана, Стивън Езе, Лукас Масеоро, Николай Николаев (Бирсент Карагарен 46 мин.), Елитон, Един Бахтич, Парвизджон Умарбаев (Петър Витанов 81 мин.), Уирис Оливейра, Анте Аралица (Ален Ожболт 60 мин.)

Лудогорец: Пламен Илиев, Антон Недялков, Драгош Григоре, Георги Терзиев, Сисиньо, Анисе, Яцек Горалски, Дан Битон (Димо Бакалов 84 мин.), Жоржиньо (Клаудиу Кешеру 67 мин.), Вандерсон, Якуб Сверчок (Мавис Чибота 68 мин.)