СНИМКИ И ВИДЕО: Десет от Локо се бориха мъжки, но загубиха минимално от Страсбург

1527

Отборът на Локо Пловдив допусна минимално поражение с 0:1 от френския Страсбург в първи мач между двата тима от третия предварителен кръг на Лига Европа. Стефан Митрович отбеляза единственото попадение в мача в 11-ата минута, а домакините играха над 80 минути с човек по-малко, след като Томашевич бе изгонен.

Началните пет минути на мача на „Лаута“ не предложиха нищо по-интересно пред двете врати. След това обаче ситуацията се влоши за домакините. В десетата минута на срещата Нуно Да Коста се откъсна зад отбраната на Локомотив Пловдив и бе фаулиран от Йосип Томашевич, който бе изгонен с директен червен картон. От последвалия пряк свободен удар Страсбург откри резултата, след като капитанът Стефан Митрович се възползва от отличното центриране на Йонас Мартин и с глава прониза Мартин Луков за 0:1.

В 21-вата минута Локомотив нанесе първия по-опасен удар по посока вратата на съперника. Анте Аралица напредна в половината на френския тим и отправи силен удар по земя, който бе отразен от вратаря Матс Селс. При последвалия ъглов удар се получи разбъркване в наказателното поле на Страсбург, но нямаше кой да прати топката в мрежата на гостите. Пет минути по-късно „смърфовете“ отново застрашиха вратат на гостите. Аралица комбинира с Димитър Илиев, който отправи опасен удар, но се получи рикошет и тпката излезе в ъглов удар.

В 35-ата минута Страсбург имаше възможност да удвои своя аванс. Нападателят на гостите Белегар се озова на добра позиция и стреля, но прати топкат на метри над напречната греда. Малко след това Фофана от състава на гостите получи жълт картон, след като задържа за фланелката Карагарен на метри от наказателното поле. При последвалото центриране домакините имаха претенции за дузпа, но съдията остана безмълвен.

В 43-ата минута Локомотив Пловдив стигна до попадение, което бе отменено поради засада. Карагарен центрира остро в наказателното поле и Ален Ожболт засече топката, за да я прати в мрежата на Страсбург, но нападателят бе с метър зад защитата на гостите. Това бе и последното по-интересно положение за първото полувреме на двубоя.

Първото по-сериозно положение за гол през второто полувреме бе пред вратата на гостите. Три минути след подновяването на играта Димитър Илиев отправи опасен удар от 20-на метра, но топката премина на метър над сглобката.

В 61-вата минута на двубоя отборът на Страсбург пропусна страхотна възможност за втори гол. Нуно Да Коста се озова очи в очи с Мартин Луков, но ударът му бе отразен от стража на „черно-белите“, който остави домакините в срещата. Малко след това Луков отново се нанесе решаващо, след като отрази удар с глава на ДА Коста и го разочарова за втори път в рамките на две минути.

В 65-ата минута гостите извършиха първа смяна в своя състав, след като Юсуф Фофана бе заменен от Кени Лала. Минута след това и домакините направиха две промени. Умарбаев бе заменен от Уирис Гостава. Ален Ожболт пък отстъпи мястото си на Дейвид Малембана. В 76-ата минута на двубоя Нуно Да Коста напусна терена, а на негово място се появи Людовик Айорке.

В 82-рата минута двамата старши-треньори направиха последни промени в състава. Георги Илиев се появи в игра за домакините на мястото на Петър Витанов. За Страсбург Лусиен Зоуи замени Жан-Ришар Белегард.

В 86-ата минута Локомотив пропусна страхотна възможност да изравни резултата. Димитър Илиев нахлу в наказателното поле на Страсбург и пусна към Карагарен, който от непосредствена близост прати топката над вратата. В 88-ата минута пък госите пропуснаха да решат всичко в мача, след като Мартин Луков и Дейвид Малембана на два пъти не позволиха на топката да се озове във вратата, а Людовик Айорке можеше да съжалява, че не се разписа в тези ситуации.

В добавеното 5-минутно продължение не се случи нищо по-интересно и Локомотив загуби с 0:1, като все пак запази минимални шансове за класиране в плейофите на Лига Европа.

Реваншът е на 15 август от 21:30ч. в Страсбург.

Локомотив: Мартин Луков, Йосип Томашевич, Стивън Езе, Милош Петрович, Петър Витанов (Георги Илиев 82 мин.), Парвизджон Умарбаев (Уирис Оливейра 67 мин.), Момчил Цветанов, Димитър Илиев, Ален Ожболт (Давид Малембана 67 мин.), Бирсент Карагарен, Анте Аралица

Страсбург: Матс Селс, Мохамед Симакан, Стефан Митрович, Ламин Коне, Александър Джику, Йонас Мартин, Жан-Ришар Белегар (Кевин Зои 83 мин.), Юсуф Фофана (Кени Лала 65 мин.), Абдалах Н’Дор, Ибрахима Сисоко, Нуно да Коста (Людовик Ажор 76 мин.)