1572
Снимка: twitter.com/rcsa

Локомотив загуби с 0:1 гостуването си на френския Страсбург в среща реванш от третия предварителен кръг на Лига Европа. Така Локомотив отпадна от Лига Европа с общ резултат 0:2 и отново с ранен гол, след като първата среща в Пловдив завърши с 0:1 с гол в 11-та минута на Стефан Митрович.

Двубоят започна ужасно за Локомотив и получи отново ранен гол още в 7-та минута. Локомотив изгуби лесно топката Димитри Ленард я овладя напредна стигна до границата на наказателното поле и пусна пас към Кевин Зои, който беше оставен непокрит и с удар отблизо откри резултата – 1:0.

В 30-та минута удар на Карагарен беше спасен от Селс.

В 56-та минута Локомотив можеше да си отбележи автогол. Момчил Цветанов опита да изчисти топката като я върне с глава към Луков, но вместо това затрудни сериозно стража, който едвам изби в корнер. След неговото изпълнение удар на Коне премина в аут.

В 63-та минута Локомотив изпусна най-чистото си положение Карагарен центрира от фаул, а Езе засече с глава, но топката премина над вратата.

В 89-та минута удар на Георги Илиев беше спасен, а при добавката Илиев пусна към Ожболт, който вкара, но голът беше отменен заради засада.

Така Локомотив ще се съсредоточи към първенството, а Страсбург ще играе в плейофа за влизане в групите на Лига Европа срещу немския Айнтрахт Франкфурт.

Страсбург: Матс Селс, Мохамед Симакан (Йонас Мартен 83 мин.), Стефан Митрович, Ламин Коне, Лионел Карол, Бенджамин Корне (Кени Лала 77 мин.), Димитри Ленард, Абдалах Н’Дор, Ибрахима Сисоко, Кевин Зои, Нуно да Коста (Людовик Ажор 64 мин.)

Локомотив: Мартин Луков, Милош Петрович, Стивън Езе, Давид Малембана, Петър Витанов (Уирис Оливейра 63 мин.), Парвизджон Умарбаев (Георги Илиев 76 мин.), Момчил Цветанов, Димитър Илиев, Ален Ожболт, Бирсент Карагарен (Елитон 83 мин.), Анте Аралица