Марица, Ботев и Локо научиха съперниците си за Купата

2060

Стана ясен жребият за втория предварителен кръг в турнира за Купата на България и 1/16 финалите. Марица ще бъде домакин на Локомотив Горна Оряховица от Втора лига, а при успех тимът ще срещне ЦСКА София на 1/16 финалите.

Локомотив започва защитата на Купата с домакинство на носителя на Купата на аматьорската футболна лига Балкан (Ботевград). Ботев пък ще пътува за югозапад като съперник на „канарчетата“ ще е някой измежду Миньор (Перник) и Струмска слава (Радомир).

Първите срещи за втория предварителен кръг са на 4 и 5 септември. 1/16 финалите ще се играят на 24 и 25 септември.

Жребий за втория предварителен кръг:

Миньор (Перник) – Струмска слава (Радомир)

Суворово – ЦСКА 1948 (София)

Светкавица (Търговище) – Спартак (Плевен)

Севлиево – Нефтохимик (Бургас)

Партизан (Червен бряг) – Хебър (Пазарджик)

Балкан (Ботевград) класира се директно

Хитрино – Кариана (Ерден)

Върбица (Бенковски) – Черноморец (Балчик)

Лато (Алеково) – Спартак (Варна)

Загорец (Нова Загора) – Пирин (Благоевград)

Добруджа (Добрич) – Локомотив (София)

Вихрен (Сандански) – Ботев (Гълъбово)

Марица (Пловдив) – Локомотив (Горна Оряховица)

Созопол – Поморие

Дреновец – Литекс (Ловеч)

Ботев (Ихтиман) се класира директно

Жребий за 1/16 финалите:

Миньор (Перник)/Струмска слава (Радомир) – Ботев (Пловдив)

Суворово/ЦСКА 1948 (София) – Дунав (Русе)

Светкавица (Търговище)/Спартак (Плевен) – Септември (София)

Севлиево/Нефтохимик (Бургас) – Лудогорец (Разград)

Партизан (Червен бряг)/Хебър (Пазарджик) – Арда (Кърджали)

Балкан (Ботевград) – Локомотив (Пловдив)

Хитрино/Кариана (Ерден) – Царско село (София)

Върбица (Бенковски)/Черноморец (Балчик) – Витоша (Бистрица)

Лато (Алеково)/Спартак (Варна) – Левски (София)

Загорец (Нова Загора)/Пирин (Благоевград) – Локомотив (София)

Добруджа (Добрич)/Локомотив (София) – Ботев (Враца)

Вихрен (Сандански)/Ботев (Гълъбово) – Етър (Велико Търново)

Марица (Пловдив)/Локомотив (Горна Оряховица) – ЦСКА (София)

Созопол/Поморие – Берое (Стара Загора)

Дреновец/Литекс (Ловеч) – Монтана

Ботев (Ихтиман) – Черно море (Варна)

Харесайте страницата на SportenPlovdiv.com тук и ще може да научавате по-бързо новините от спорта в Пловдив >>

SHARE